Sal. Şub 18th, 2020

İstStarMag

Yeni Nesil Medya Anlayışı

ÇATLAYAN DUVARLAR KABUSUNUZ OLMASIN…

3 min read

 İTALYAN AR-GE’Sİ ESNEKLİK, DAYANIKLILIK VE ESTETİK BİR ARADA

80 yıllık tecrübesi ile yapı endüstrisinde her tür zemin, duvar ve kaplama malzemelerinin uygulanması için yapıştırıcı ve tamamlayıcı ürünler geliştiren dünya lideri MAPEI, geliştirdiği Mapetherm Flex RP ile binalardaki yalıtım sisteminde ortaya çıkabilecek çatlak duvarların önüne geçiyor.

Duvarlarda oluşan hasarların tamiratını yapan, yeni çatlak oluşumunu engelleyen, dayanıklılık, esneklik ve estetiği bir arada buluşturan inovatif ürün Mapetherm Flex RP, binaların daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor.

Yapı endüstrisinde son teknoloji ve inovasyon ile her tür zemin, duvar ve kaplama malzemelerinin uygulanması için yapıştırıcı ve tamamlayıcı ürünler üreten MAPEI, yeni piyasaya çıkarttığı Mapetherm Flex RP ile sektöründe öncü olmaya devam ediyor.

Yapı sektöründe uygulanan yalıtım işlemi sürecinde ya da sonrasında bina duvarlarında ortaya çıkabilecek çatlakları önleyen ve onaran Mapetherm Flex RP, aynı zaman da binada kullanılan yalıtım uygulamasının da uzun ömürlü olmasını sağlıyor.

Darbeye dayanıklı, esnek ve estetik görünüme sahip Mapetherm Flex RP ile hastane, okul gibi sürekli yoğunluğa maruz kalan binalarda çatlak oluşma ihtimali minimuma indirilir. Çimento içermeyen, fiber takviyeli, hafif elastik, esnek ve kayma önleyici hamuru, iç ve dış kullanım için uygun. MAPEI’nin 80 yıllık deneyimi ve inovasyona verdiği önem ile geliştirdiği Mapetherm Flex RP, etkisi, elastikiyeti, binaya yapışması ve direnci ile yüksek performans sağlıyor. Güçlü ve dayanıklılığının yanı sıra İtalyan estetiğini de taşıyan ürün, ColorMap® otomatik renklendirme sistemi sayesinde çeşitli renklerde seçenek sunuyor.

Temelden çatıya inşaat sürecinde ihtiyaç duyulan tüm gereçleri sağlayarak bina ömrünü uzayan MAPEI, 80 yıllık tecrübesi ile geliştirdiği Mapetherm Flex RP, dünyanın dört bir yanında hem iç hem de dış cephe uygulamalarında kullanılıyor. 2016 yılında İspanya’da Cap Blanc Minerva ve 2017 yılında İtalya’da Villa Santa Lucia di Piave gibi pek çok farklı konut tipinde kullanılan Mapetherm Flex RP, çok yönlü özellikleri ile binalarda verimli ve estetik bir bitişin simgesi.

MAPEI Hakkında:

1937’de Milano’da kurulan, günümüzde 5 kıtada 87 alt kuruluş ve 35 ülkede 81 üretim tesisiyle ve grup bünyesinde istihdam edilen 10.000’den fazla çalışanıyla faaliyet göstermekte olan MAPEI, her tür zemin, duvar ve kaplama malzemelerinin uygulanması için yapıştırıcı ve tamamlayıcı ürünler üretiminde dünya lideridir. Aynı zamanda su yalıtım ürünleri, özel harçlar, beton katkıları, yeraltı inşaatı için ürünler ve beton ve tarihi yapıların restorasyonu gibi yapı endüstrisinde kullanılan diğer kimyasal ürünlerde de uzmanlaşmıştır.

MAPEI’de yerel pazar ihtiyaçlarını anlamak ve yerel bir şirket gibi düşünürken, küresel vizyonla hareket etmek şirket felsefesi olarak benimsenmiştir. Bu nedenle MAPEI, Milano’daki AR-GE merkezi ve Polatlı üretim tesisi iş birliği ile mevcut formülasyonları yerel ihtiyaç ve standartlara uyumlu hale getirerek Türkiye pazarının ihtiyaçlarına cevap verebilecek özel ürünler geliştirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYA