Pts. Eki 26th, 2020

İstStarMag

Yeni Nesil Medya Anlayışı

ÜNLÜ OYUNCU YAĞMUR TANRISEVSİN, ZHOPPERS İÇİN İYİLİK TİŞÖRTLERİ TASARLADI…

4 min read

Çevreyle dost, toplumsal hayata duyarlı ve özgün tasarımlarıyla yeni nesil bir sosyal marka olan Zhoppers, başına buyruk özel tasarım ürünlerini görücüye çıkardı. İyilik, umut, eşitlik, doğaya saygı, sevgi ve paylaşımcılık diyerek yola çıkan Zhoppers, ilk olarak oyuncu, tasarımcı ve seramik sanatçısı Yağmur Tanrısevsin’in gönüllü tasarımı olan ürünlerini Bir Dilek Tut Derneği için “iyiliği üzerine giy” diyerek satışa sundu.

Eşitliğe ve özgürlüğe verdiği önemden hareketle cinsiyet ayrımı yapmadan, Türkiye’de ilk defa unisex olarak tasarlanan tasarımlar yaratan Zhoppers’ın üretimde kullandığı hammaddelerin tamamı, yüzde 100 doğa dostu ve Ege Bölgesi’nin inci tanesi pamuklarıyla hayat buluyor. Zhoppers kendi gibi iyi, başına buyruk, özgür, özgün ve paylaşıma inanan gönüllü tasarımcılarla yola çıkıyor. Zhoppers’ın ilk gönüllü tasarımcısı sevilen oyuncu ve tasarımcı Yağmur Tanrısevsin… Tanrısevsin, bu iyilik yolculuğu için dört tişört ve altı maske tasarladı. Tişörtlerin 3’ünde kendi çizimlerini kullanan Tanrısevsin, bir tişörtün de konseptinin tamamını tasarlardı. Maskeler için de özel tasarım tişörtlere uygun tasarım konseptleri geliştirdi.

Türkiye’nin ilk sosyal markası

Türkiye’nin ilk sosyal markası olan Zhoppers için Yağmur Tanrısevsin’in tasarladığı tişörtlerden elde edilen gelirin bir bölümü, hayati tehlikesi olan hastalıklarla mücadele eden çocukların hayallerini gerçekleştiren Bir Dilek Tut Derneği’ne bağışlanacak, tasarlanan maskelerden elde edilecek gelirlerin bir kısmı ise 2021 yılının başına kadar biriktirilerek, üniversite bursu için yaratılacak bir fona aktarılacak. Sosyal sorumluluk kavramı yerine, her yaptığından bir iyilik üretme fikrine geçiş yapan Zhoppers, Z kuşağının değerlerini benimsiyor.

Z kuşağını anlamak, dünyanın geleceğini kurtarmak demek!

Z kuşağının eşitlik, özgürlük, çevreye duyarlılık, tüm canlıların yaşam hakkına saygı, teknoloji ve dijitalleşmeyi merkeze alma, paylaşımcılık gibi değerlerinin dünyanın geleceğini kurtaracağına inanan Zhoppers markası bu temel değerlerin, tüm kuşaklara birbirini anlama, bir arada yaşama, ortak paydada buluşma fırsatı sağlayacağına inanarak her yaştan danışman kadrosuyla günü ve geleceği okuyan yaşayan bir marka olmayı vadediyor.

Hem gençlere hem de sürdürülebilir iyiliğe inanıyoruz

Markanın felsefesini ve hedeflerini anlatan Zhoppers Kurucu Ortağı Tolga Yücel, “Zhoppers, kendi kitlesini oluşturan, topluluk gibi yaşayan, dünya için dertlenen, dünyayı anlama çabasına ortak olan, özgün tasarımlarıyla genç, esnek ve umut dolu ama en önemlisi yeni nesil bir sosyal marka olmak için var. Zhoppers’ın en genç ortağı 18 yaşında ve Zhoppers gençlere gerçekten güveniyor ve inanıyor. Lansman tarihimiz olan bugünden itibaren, büyüdüğümüz her an hem ürünlerimizden hem de elde ettiğimiz diğer gelirden düzenli olarak paylaşmayı yaşamımızın bir parçası haline getireceğiz. Bu hedef doğrultusunda ilk adımımız Bir Dilek Tut Derneği ile iş birliği yapmak oldu. Bir Dilek Tut Derneği’nin zorlu hastalıklarla mücadele eden çocukların hayallerini gerçekleştirme çabasına destek oluyoruz. Bu bir kampanya değil, bir süresi yok. Sürdürülebilir iyiliğe inanıyoruz. Her geçen gün iyilik için genişlemeye, iş birlikleri kurmaya devam edeceğiz” dedi.

İyiliği Üzerine Giydiler!

Tasarımlarıyla Zhoppers’ın ilk gönüllü iyilik elçisi olan Yağmur Tanrısevsin ise “Zhoppers ve Bir Dilek Tut Derneği’nin yaptığı iş birliği ile hayati tehlikesi olan hastalıklarla mücadele ederek küçücük yaşta acıyla tanışan çocukların bir nebze de olsa mutlu olmaları, hayallerinin gerçek olması ile umudun olduğunu hissetmeleri sağlanacak. Bu iyilik için müthiş bir araya gelme hikayesi, ben de tasarımlarımı bu motivasyonla yaptım. Böyle bir projede yer aldığım için çok gururluyum ve tişörtleri satın alarak iyiliği üzerine giyen herkese şimdiden çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu. Yağmur Tanrısevsin’in yaptığı tasarımlar, sosyal medyada çok konuşuldu. Birçok oyuncu, kanaat önderi, akademisyen, televizyoncu ve gazeteci tişörtleri paylaşarak Bir Dilek Tut Derneği için destek istediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYA