yükleniyor...

AVON’un dünya çapındaki meme kanseri mücadelesinde bir Türk...

Kadınların meme kanseri konusunda farkındalığını artırarak hastalığın önüne geçme amacıyla dünya çapında 26 yıldır mücadele eden AVON’un Meme Kanseri ile Mücadele çalışmaları için oluşturduğu danışma kuruluna Türkiye’den Türk Kanser Derneği Başkanı Burak Duruman katıldı.


Bu haberi 7 kişi beğendi.

AVON’un dünya çapındaki meme kanseri mücadelesinde bir Türk...

Kadınların kadınlar için çalıştığı şirket Avon, global çapta 1992 yılından bu yana “Meme Kanseri ile Mücadele” kampanyasını yürütüyor. “Dünya üzerindeki tüm kadınlara ulaşana kadar durmayacağız” taahhüdünde bulunan Avon, hastalıkla mücadele için dünya çapında birlikte çalıştığı sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan bir danışma kuruluna imza attı. Meme Kanseri ile Mücadele çalışmalarında yönlendirici olan birkaç ülkeden seçilen 7 üye arasında Türkiye’den Türk Kanser Derneği Başkanı Burak Duruman da bulunuyor. Avon, “Meme Kanseri ile Mücadele” kampanyası kapsamında Türkiye’deki çalışmalarını Türk Kanser Derneği ile birlikte yürütüyor.

Duruman; “Hedefimiz kadınları erken tanıya yönlendirecek farkındalığı yaratmak”

Meme Kanseri ile Mücadele’de global çapta beş yıl boyunca 250 milyon kadına ulaşmayı hedefleyen Avon’un danışma kurulunda bulunan Türk Kanser Derneği Başkanı Burak Duruman; “Türk Kanser Derneği çatısı altında 50 yılı aşkın bir süredir kanserle mücadele ediyoruz. Bu hastalıkta özellikle de meme kanserinde en önemli kriter er­ken ta­nı. Za­ma­nın­da kon­trol­ler ya­pı­lır­sa kan­ser çe­şit­le­ri­nin bir­ço­ğu başarıy­la at­la­tı­la­bi­lir. Türkiye’de Avon’la yaptığımız işbirliği çerçevesinde meme kanseri ile mücadelemizi birlikte sürdürüyoruz. Şimdi Avon’un bu konuda dünya çapında imza attığı çalışmalarına yön verebileceğimiz danışma kurulunda yer almak gurur verici. Her kadının, meme sağlığı söz konusu olduğunda, nelerin şüphelere sebep olabileceğini ve kendi ‘normali’ni bilmesini sağlamak için dünya üzerindeki tüm kadınlara ulaşmayı hedefliyoruz. Yarattığımız bu farkındalık sayesinde hayati önem taşıyan erken tanı ile kadınların hayatlarına olumlu katkı sağlayacağız” dedi.

AVON’un Meme Kanseri ile Mücadele projesi kapsamında, Türkiye’ nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından Türk Kanser Derneği ile iş birliği yapılıyor. Dernek ile birlikte projeye özel oluşturulan ücretsiz bir çağrı merkezi ile sadece Avon Temsilcilerinin yararlanabileceği bir hizmet de sunuluyor. Temsilciler, bu hattı arayarak Türkiye’nin her yerinde tarama programına katılabiliyorlar. Mamografi veya meme ultrasonu talebinde bulunan kadınları, kendilerine en yakın özel hastaneye ücretsiz olarak yönlendiriyor. Sonrasında gerekli görülen bir durum varsa Avon tedavi masraflarının karşılanmasına destek oluyor. Bu programdan sadece Avon Temsilcileri yararlanabiliyor.

Dünya çapında 25 yılda 50’den fazla ülkede 800 milyon doların üzerinde fon toplandı. Ayrıca Avon Vakfı dünyanın dört bir yanında kadınlara meme kanseri taraması sağlayan 225’ten fazla mamografi cihazı ve 75’in üzerinde gezici görüntüleme karavanı sağladı.

Bilge Kutluğ, Ogilvy PR / 0533 161 91 84 / bilge.kutlug@ogilvy.com

Haber Tarih & Saat : 24.05.2018 13:54:55
Ekleyen : OzcanUzun

Yorum Yapın

Yorumlar

İlginizi Çekebilir...
İlgili Kategoriye Dön...