yükleniyor...

Çocuklu tatil için akıllı, planlı ve ekonomik öneriler...

Çocukların tatil bavuluna neler olmalı? Güneş kremi ve mayo seçiminin püf noktaları neler.


Bu haberi 3 kişi beğendi.

Çocuklu tatil için akıllı, planlı ve ekonomik öneriler...

Havuzlardaki tehlikelerden korunmak için neler yapmalıyız? Miniklerle en ekonomik tatil seçenekleri neler? Tüm bu soruların yanıtını Anneysen.com’dan aldık.

Okulların kapanmasıyla birlikte minikleri tatile gidecek olmanın heyecanı sarmaya başladı bile. Hem kendileri hem de çocukları için keyifli bir tatil planı yapmak isteyen ebeveynler, fikir almak için Anneysen.com’u kullanabiliyor.

Anne ve anne adaylarının en büyük yardımcısı

Anneysen.com Yöneticisi Bihter Tunç, “Anneysen.com, hamilelik, doğum,annelik psikolojisi, bebek bakımı, çocuk yetiştirmegibi merak edilen birçok konuda uzman röportajları, videolar, anne soru-cevapları gibi çok yönlü içerik sağlayan birbilgi platformu!

Biz, Anneysen.com olarak ayda 3 milyon ziyaret ile 1.8 milyon anneye ulaşıyoruz vebir kadının anne olmaya karar verdiği andan itibaren yanında olmayı hedefliyoruz.Çocukla yapılabilecek aktiviteler, oyun-oyuncak önerileri, tatil fikirlerive uzman görüşleri ile de ailelerin ihtiyaçlarına çözüm önerileri sunuyoruz.Annelerin ihtiyaçlarından yola çıkarak yaptığımız araştırmalarla ebeveynlerin satın alma kararlarına yardımcı oluyor, onları yönlendiriyoruz.”

Anneysen.com uzmanları uyarıyor: Tatil alışverişinde olmazsa olmazlar!

Kız bebekler için 2 parçalı, bikini formlu mayolar ideal. Kumaşı kuruyan ve UV korumalı mayoları tercih edilerek güneşin zararlı etkisinin önüne geçebilirsiniz. Çocuğunun yüzme öğrenmesini ve güvenle su üzerinde kalmasını sağlamak için son zamanlarda çok tercih edilen, belinde çocuğun su üzerinde kalmasına yardımcı olacak malzemeler bulunan mayolardan alabilirsiniz.Son yıllarda slipstop olarak duyduğumuz, kaydırmaz tabanlı ayakkabı/patikler havuz kenarı kazalarını önleyecektir.

Çocuklar için üretilen sinek kovucu spreyler,

Kolluk, simit, şişme yelek gibi yüzme yardımcıları,

Denize özel bebek bezleri,

Oyuncaklar, varsa uyku arkadaşı,

Soğutucu çanta,

Güneş gözlüğü (6 aydan büyükse)

Bebekler ve çocuklara özel güneş kremi,

Pişik kremi, ateş düşürücü şurup, ateş ölçer gibi rutin sağlık kontrollerini yapabileceğin ürünler, çantanızda mutlaka olması gerekenler arasında geliyor.

Tatil çantası kaça mal oluyor?

Tatile çıkmadan önce yapılması gereken en önemli iş hem yolda hem de tatilinizi geçireceğiniz yerde ihtiyacınız olacak eşyaların bir listesini yapmak. Bihter Tunç; çocuk için eksiksiz bir tatil alışverişinin ailelere ortalama 900 TL’ye mal olduğunu belirtiyor.

Bunlar;

UV korumalı mayo 70-100 TL

Mayo bezi 25-35 TL

Plaj havlusu 25-35 TL

Şapka 15-20 TL

Güneş gözlüğü 100-250 TL

Terlik 15-20 TL

Sandalet 80-100 TL

Deniz/havuz ayakkabısı 20-25 TL

Güneş kremi 40-80 TL

Deniz simidi 30-40 TL

Kolluk 10-15 TL

Can yeleği kolluk 70-100 TL

Plaj oyuncakları 15-20 TL

Termal çanta 35-55 TL

Toplam: 900 TL

Bebek ve çocuklar için güneş kremi nasıl seçilmeli?

“Tatilde annelerin %21’inin çocukları için güneş kremi kullandığını görüyoruz.” Diyen Anneysen.com, çocukları güneş ışınından korumak için en sık başvurulan yöntemlerden bir diğerinin ise %53’lük bir oranla öğlen saatlerinde dışarı çıkmama olduğunu söylüyor. Güneş kremi seçimi konusunda ise uyarıyor:

“Alacağınız güneş kremi en az 50 SPF güneş koruması içermeli, Bu ürünler paraben, oxybenzone, avobenzone, octisalate, octocrylene, homosalate ve octinoxate gibi kimyasal ürünler içermemeli,

Mineral ve su bazlı ürünler tercih edilmeli,

Cilt üzerinde bir katman şeklinde kalan kremleri tercih edilmemeli.

Güneş kreminin nemlendirici özellikte olmasına dikkat edilmeli.”

Tatillerin en önemli konusu: Havuzlara dikkat!

Havuzların, ortak kullanım alanı olduğu için ciddi anlamda enfeksiyon riski barındırabileceğinden bahseden Anneysen.com uzmanları aileleri havuzlar konusunda uyardı:

- Havuzun düzenli dezenfekte edildiğine emin olun.

- Havuza sokmadan önce çocuklara mutlaka duş aldırın.

- Çocuklarınıza havuza girmeden önce tuvaletini yaptırın veya mutlaka mayo bebek bezi kullanın.

- Yüzme bilmiyorsa simit, kolluk gibi yüzme yardımcılarının sağlamlığını kontrol edin.

- Çocukların gözlerinin klordan yanmaması için deniz gözlüğü, burnundan su yutmaması için burun tıkacı, kulaklarının basınçtan etkilenmemesi için kulak tıkacı gibi malzemeler kullanabilirsiniz.

Her şey dahil konseptler veya ev kiralamak çocuklu aileler için daha ideal…

Bihter Tunç; Tatil sitelerinden ya da broşürlerden otel bakarken bebek/çocuk dostu otellerin tercih edilmesi gerektiğini belirtiyor.

Çocuklar her gördükleri şeyi istedikleri için dondurmalar, tatlılar, meyve suları derken otel faturaları çok kabarık olabiliyor. Bu nedenle her şey dâhil oteller, çocuklu aileler için ideal. Otel yerine pansiyonda kalma düşüncesinde ise durum plaj şemsiyesi, şezlong parası, yeme-içme derken her şey dâhil otel fiyatına denk geliyor.

2 aydan fazla tatil yapacak aileler için, ev kiralamak daha mantıklı bir seçenek oluyor. Çocuklar ev ortamında tatilin doyumsuz keyfine varıyorlar.

Tatile gidemeyecek aileler ve çocuklar için de birçok tatil aktivitesi olduğunu dile getiren Tunç;

Yaz okulları,

Yaz kampları,

Yüzme kursları,

Spor kursları,

Doğa sporları kursları,

Dil kursları ve kampları,

İzcilik kursları,

Kamp aktiviteleri,

Resim, müzik, drama kursları,

Sayısal bilimlere yönelik kurslar ile çocukların tatil boyunca daha keyifli ve sosyal olabileceklerinin altını çiziyor.

Haber Tarih & Saat : 04.06.2018 14:29:07
Ekleyen : OzcanUzun

Yorum Yapın

Yorumlar

İlginizi Çekebilir...
İlgili Kategoriye Dön...