yükleniyor...

COOK VE SARIYER BELEDİYESİNDEN DOĞA DOSTU VE EVCİL HAYVANLAR...

Kurulduğu günden bugüne, tüketici ürünleri alanında birçok ilke imza atan Sedat Tahir A.Ş.-Cook firması, sosyal sorumluluk alanında da adından söz ettirmeye devam ediyor. 


Bu haberi 7 kişi beğendi.

COOK VE SARIYER BELEDİYESİNDEN DOĞA DOSTU VE EVCİL HAYVANLAR...

“Evcil hayvan atık projesi” çatısı altında başlatılan çalışmanın kapsamı, Sarıyer Belediyesi ile gerçekleştirilen işbirliği çerçevesinde genişletildi. Tüketicilerin yaşamlarını kolaylaştıran ve zenginleştiren Sedat Tahir A.Ş.-Cook,topluma değer katan örnek oluşturacak projeleriyle dikkat çekiyor.

Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan ve geçmişten günümüze önemli çalışmalara imza atan Sedat Tahir A.Ş.-Cook, temiz bir çevre ve evcil hayvanlar için Sarıyer Belediyesi ile işbirliği gerçekleştirerek “Evcil hayvan atık projesi” ni hayata geçirdi. İstanbul’un Sarıyer ilçesinde başlatılan proje, doğa ve hayvan dostu olmasıyla ön plana çıkıyor. İşbirliği kapsamında Sarıyer Belediyesi tarafından belirlenen belirlenen noktalara (Maden mah. Müşfik Kenter Tiyatrocular Parkı / Darüşşafaka Mah. Darüşşafaka köpek gezdirme alanı / Zekeriyaköy Mah. Aygaz Parkı ) yerleştirilen atık torbası ve kutusu sayesinde evcil hayvan sahipleri atıkları kolaylıkla toplayabiliyor. Proje, daha temiz bir çevreye sahip olmayı sağlarken, çevreye olan duyarlılık bilincinin artmasına katkı sunuyor.

Sosyal sorumluluk çalışmalarıyla rakiplerinden farklılaşıyor

Tesislerinde 600’ü aşkın ürünün üretimini gerçekleştiren Sedat Tahir A.Ş.-Cook, imza attığı çalışmalar ile atık yönetimi konusunda bilinçlenmede öncü rol üstleniyor. 30’u aşkın ülkeye ihracat yapmanın yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken firma, insan hayatına dokunan çalışmaları ile göz dolduruyor.

Doğaya sahip çıkmanın yolu bilinçlenmeden geçiyor

Tüketici dostu ürünler geliştirmenin yanı sıra tüketicileri bilinçlendirmek için de çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Sedat Tahir A.Ş.-Cook Genel Müdürü Gökhan Tiritoğlu “FMCG sektörünün köklü markalarından biri olarak çalışmalarımızı sürekli ileriye taşıyoruz. Firmamızı geleceğe taşırken, bizler için hayati öneme sahip olan doğamızın korunmasına da büyük önem veriyoruz. Tüketicilerin hayatını kolaylaştıran yenilikçi ürünlerimizi sunmanın yanı sıra hayata geçirdiğimiz çevre bilincini artırmaya yönelik projelerimiz ile temiz bir dünya için önemli adımlar atıyoruz. Sarıyer Belediyesi ile gerçekleştirmiş olduğumuz proje sayesinde hem doğaya hem de evcil hayvan sahiplerinin hayatlarına değer katma fırsatı elde ettiğimizden dolayı çok mutluyuz. İlerleyen zamanda bu projelerimizi daha geniş çevrelere ulaştırmayı ve doğa dostu yaşamı geliştirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Hayata değer katarak gelişiyoruz

Kent yaşamının ve doğanın korunması için öncü olacak projelere katkı sunmanın büyük memnuniyet verici olduğunu söyleyen Sarıyer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Gülcan Balcı, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Gelecek için atılan her türlü projenin içerisinde yer almaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Doğayı korurken, insanlarımızı bilinçlendiriyor ve sağlıklı bir gelecek için çalışmalar yapıyoruz. Evcil hayvan atık projesi gibi yenilikçi ve öncü projelerle, hayata değer katarak gelişiyoruz.”

COOK-Sedat Tahir A.Ş. Hakkında

1984 yılında Ankara’da üretime başlayan Sedat Tahir A.Ş. büyük bir hızla büyüyerek 2010 yılında tesislerini Ankara Sanayi Odası 1.Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 20,000 m2‘lik kapalı alanına taşımıştır. Bugün ASO 1.Organize Sanayi Bölgesi’ndeki kapalı alanında 300 personeli ile yıllık 20 bin tonluk üretim gerçekleştirmektedir.

Sedat Tahir A.Ş. ülkemize: 1985 yılında yanmaz fırın torbasını, 1987 yılında gıda streç filmini, 1997 yılında yağlı pişirme kağıdını, 2013 yılında doğada çözünür streç filmi ilk getiren ve tanıtan firmadır. 2017 yılında ise kendine ait patentiyle piyasaya sürdüğü baskesstreçkesici’yi ve patates nişastasından çöp torbalarını üretmiştir.

6 kendi markası da dâhil olmak üzere Türkiye’nin ve dünyanın en önemli firmalarıyla 40’dan fazla markanın üretimini gerçekleştirmektedir. Sedat Tahir A.Ş. ISO 9001/2008 Kalite Yönetim Sistemleri Belgesini, ISO 22000/2005 (HACCP) ve son olarak da BRC/IOP belgesini almıştır.. Firmanın Ankara’da bulunan genel müdürlüğünün yanı sıra, İstanbul bölge müdürlüğü dâhil çeşitli illerde bulunan bölge temsilcileri ile Türkiye’nin her iline hizmet vermektedir.

Sedat Tahir A.Ş. geniş pazarlama ağı ile tüm Türkiye ve dünyada 30’dan fazla ülkeye yaptığı ihracatlar ile geniş hizmet yelpazesini her geçen gün daha ileriye taşımaktadır. Kurulduğu yıldan bu yana vazgeçilmeyen kalite anlayışı ve müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede karşılayabilme ilkesi ile çalışmalarını aynı hızda sürdürmeye devam etmektedir.

Haber Tarih & Saat : 10.08.2018 16:11:45
Ekleyen : OzcanUzun

Yorum Yapın

Yorumlar

İlginizi Çekebilir...
İlgili Kategoriye Dön...