yükleniyor...

JEUNESSE GLOBAL TÜRKİYE GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVİNE MÜGE UZ ATANDI...

Cilt bakımından gıda takviyelerine, zinde yaşam ve kilo yönetiminden, genç görünüm sistemine kadar geniş bir yelpazedeki inovatif ürünleriyle bugün 141 ülkede yer alan Jeunesse Global’in Türkiye Genel Müdürlüğü görevine Müge Uz atandı.

 


Bu haberi 6 kişi beğendi.

JEUNESSE GLOBAL TÜRKİYE GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVİNE MÜGE UZ ATANDI...

Kozmetik sektörüne getirdiği yenilikçi yaklaşım ve geliştirdiği ürünlerle dünyadaki hızlı büyümesini sürdüren Jeunesse Global’in Türkiye Genel Müdürlüğü görevine Müge Uz atandı.

1979 yılında İzmir’de doğan Müge Uz, orta ve lise eğitimini Özel Türk Koleji’nde tamamladı. 2001 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünü bitirdikten sonra ilk iş deneyimine Deloitte Denetim Departmanında Denetçi olarak başladı. 2003 – 2007 yılları arasında L’Oreal Tüketici Ürünleri Bölümünde Ticari Pazarlama Müdürü olarak çalıştı. Müge Uz, 2007 – 2009 yılları arasında Harvey Nichols’da Kozmetik Markaları Müdürlüğü, 2009 – 2010 yıllarında Şölen Çikolata Ticari Pazarlama ve SOP Müdürlüğü, 2010 – 2013 yılları arasında ise Marmara Kağıt bünyesinde bulunan Lila Kağıt ‘ta Grup Marka Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Oriflame İsveç’de 2014 yılında Kategori Müdürlüğü pozisyonuna gelen Müge Uz, 2017 sonuna kadar Oriflame İsveç Bölge Pazarlama Direktörü olarak başarılı çalışmalar gerçekleştirdi. En son Malezya’da doğrudan satış sektöründeki kariyerine devam ederek, Global Pazarlama Başkanı olarak görev yapmış ve 150 ülkenin sorumluluğunu almıştır.

Müge Uz, 1 Haziran itibariyle Jeuness Global Türkiye Genel Müdürü oldu.

Jeunesse Global Hakkında

Jeunesse Global markası 09.09.2009 tarihinde Randy Ray ve Wendy Lewis tarafından kurulmuştur. Global bir marka olma temeliyle kurulan marka sadece 6 yıl gibi kısa bir sürede cirosunu 1.1 Milyar dolara taşımıştır. İnsanların potansiyellerini açığa çıkarması ve birbirlerini güçlendirirken genç görünerek dünyaya pozitif etki etmesini misyonları olarak belirleyen Jeunesse, “Tek Takım, Tek Aile, Tek Jeunesse” olma sloganıyla ilerlemiştir. Türkiye’de hedeflenen distribütör sayısı 50.000’dir. Jeunesse Global ürünleri cilt bakımından gıda takviyelerine, kilo yönetiminden Jeunesse genç görünüm sistemiyle ilişkili (Cilt Bakımı, Makyaj, Zinde Yaşam ve Kilo Yönetimi, Enerji İçeceği, Wellness) yenilikçi pek çok ürünü geniş bir yelpazede sunar.Uzman doktorlardan oluşan Bilimsel Danışma Kurulu, yenilikçi yaşlanma karşıtı ürünlerin geliştirilmesini, formüle edilmesini ve test edilmesini destekler. Her kurul üyesi, dermatoloji, yaşlanma karşıtı, önleyici tıp ve yoğun bakım tıbbı alanlarında, Jeunesse’e eşsiz bir altyapı ve bilgi birikimi kazandırır. ABD’de üretilen özel ürünlerle, sektörün çok kazandıran ödül planı ve ürünlerin, yanı sıra eğitim ve desteğin paylaşıldığı son teknolojiye sahip global bir platform yaratacak teknik bilgiyle donatılan Jeunesse, çok dilli müşteri hizmetleri, arka ofis desteği ve global kayıt imkanı ile altı kıtada, 141 ülkede ve 32 tam operasyonlu ofisi ile büyümüştür.

Jeunesse Global, Direct Selling News 2017 Global 100 Raporuna göre dünyanın en büyük 14. Doğrudan Satış şirketidir. Jeunesse, ayrıca Inc. 500 (America’s Fastest-Growing – Private Companies) listesinde yer alan tek Doğrudan Satış Şirketi ve 7 yıl içerisinde “En Hızlı Büyüyen Doğrudan Satış” şirketidir. 2017’de toplam 5 milyar dolar ciroya ulaşan marka 217 ödülle başarısını sergilemiştir. Türkiye pazarına Luminesce, Instantly Ageless, NV, Reserve ürünleriyle giren marka, Türkiye’de çok sevildi, en son bünyesine kattığı Zen Zinde Yaşam ve Kilo Yönetimi ürünleriyle büyümesine hızla devam etmektedir. Hızla büyüyen Jeunesse Global ürün kategorisini genişleterek daha fazla distribütör ve kullanıcıya ulaşmaya devam ediyor.

Zarakol İletişim - Süreyya Erbayrak / sureyya@zarakol.com.tr/ 0549 745 22 22

Haber Tarih & Saat : 23.07.2018 10:33:03
Ekleyen : OzcanUzun

Yorum Yapın

Yorumlar

İlginizi Çekebilir...
İlgili Kategoriye Dön...