yükleniyor...

Kiswah Jewellery: İmparatorluklardan Mücevherlere Yansımalar...

Selçuklu ve Osmanlı İmparatorlukları’nın sanatsal mirası, Kiswah Jewellery’e esin kaynağı oluyor ve yüzlerce yıllık hikayesi olan el yapımı mücevherlerden oluşan “Classics Collection” ortaya çıkıyor.


Bu haberi 6 kişi beğendi.

Kiswah Jewellery: İmparatorluklardan Mücevherlere Yansımalar...

Selçuklu’nun desenlerle kültürü anlatma çabası ve Osmanlı’nın çok yönlü kültürel atmosferi KISWAH JEWELLERY'nın CLASSICS COLLECTION’ında yeniden hayat buluyor.

Orta Asya’da başlayan ve Anadolu’da yükselen medeniyetlerin güçlü tarihsel birikimini en doğru şekilde yansıtmaya önem veren; akademik araştırmalar ve özenli bir tasarım süreci sonrasında ürünlerini yaratan KISWAH JEWELLERY, Classics Collection’da dönemin çok renkli ruhunu yansıtmak adına tasarımlarında; altın, gümüş ve pırlantanın yanı sıra abanoz ağacı, rodonit taşı, kırmızı lal taşı, mercan gibi özgün malzemeler de kullanıyor.

Kültürün sanat aracılığıyla aktarıldığı, sanatsal detayların toplum kültürüne dair bir anlatı içerdiği dönemlerden esinle Kiswah, dönemin detaycılığını Classics Collection’da yeniden gün yüzüne çıkarıyor ve Kiswah tasarımlarının her biri geçmişten gelen hikayeleri anlatıyor.

Classics Collection ile Kiswah, mücevheratın altın çağını yaşadığı dönemde, Osmanlı mücevherlerinde uygulanan kakma, oyma, mıhlama gibi özel tekniklerden de faydalanarak Orta Asya’daki seramiklerin desenlerini kolyelere, Kanuni Sultan Süleyman’ın mührünü ise yüzüğe dönüştürüyor.

Selçuklu ve Osmanlılardan hikayeler anlatan, “zaman üstü birlik” felsefesiyle şekillenmiş Classics Collection’ın 4 alt kategorisi bulunuyor; Harem Collection, Empire Art Collection, Silk Road Collection and Classic Istanbul Collection.

KISWAH HAKKINDA

İnsanlık tarihinin hazinelerinden alınan ilhamın derin akademik araştırmalarla bir ara- ya gelmesiyle yaratılan koleksiyonlara sahip KISWAH, 2014 yılında başlayan ve 3 yıl süren yoğun ön hazırlık ve tasarım aşamasının ardından 2017’de İstanbul’da kurulmuş olup paha biçilemez zanaatkarlıkla şekillendirilmiş zamansız sanat objeleri ve mücevherler sunuyor. 4000 yıllık kültürel ve sanatsal ruhu taşıyan KISWAH mücevherleri ve sanat objeleri zamanın etkilerini aşan tasarımlarıyla göz kamaştırıyor.

Haber Tarih & Saat : 10.08.2018 12:42:31
Ekleyen : OzcanUzun

Yorum Yapın

Yorumlar

İlginizi Çekebilir...
İlgili Kategoriye Dön...