yükleniyor...

Kiswah Jewelleryden Maneviyatı Yüksek Mücevherler...

4000 yıllık tarihin kültürel ve sanatsal mirasını yaşatan Kiswah Jewellery, özel günleri anlamlandıran maneviyatı yüksek mücevherler tasarlıyor. 


Bu haberi 7 kişi beğendi.

Kiswah Jewelleryden Maneviyatı Yüksek Mücevherler...

Tarihi, sanatsal dokunuşlar taşıyan el yapımı mücevherlerde yeniden yorumlayan Kiswah, bizlere geçmişten gelen hikayeler aktarıyor.

Kültürel geçmişimizi tarihsel gerçekliklerle bir araya getirerek aktaran Kiswah, tasarım aşamasında akademik araştırmalara başvurarak mücevher sektörüne, özgün yorumuyla benzeri görülmemiş bir yaklaşım getiriyor. Dönem sanatlarını inceleyip kaynak kitaplara başvurarak tasarım sürecine başlayan Kiswah; bu sayede maneviyatı yüksek mücevherler sunuyor. Maneviyat duygusunun insanları geliştirdiğine inanan Kiswah, sahip olduğumuz kültürü oluşturmada büyük etkisi olan atalarımızın sanatını, yaşam şekillerini, değerlerini mücevherlere aktarıyor.

Osmanlı’da özel bir yeri olan gül motifi, Osmanlı dönem eserleri incelendikten sonra, önemini günümüze yansıtacak şekilde yeniden anlamlandırılarak çini sanatıyla bir araya getiriliyor ve Kiswah tasarımlarında yeniden karşımıza çıkıyor. Kiswah, kültürümüzün İspanya’daki yansıması Elhamra Sarayı’nın mesajlarını altınla yazan mücevherler tasarlarken bilimin üzerimizdeki etkisini de unutmuyor ve bilim tarihine yön veren tarihi astroloji aleti usturlabı kolye olarak yeniden yorumluyor. Kanuni Sultan Süleyman’ın mührünü yüzüğe, İznik çinilerinin desenlerini kolyelere dönüştürüyor. Ve bu sayede, değerli taşlarla bezenmiş mücevherler taşıdıkları manevi değer ile paha biçilemez oluyor.

Günümüz zanaatkarlarını destekleyerek yarınlar için değer yaratmayı vizyon edinen Kiswah, mücevherlerine manevi derinlik katan tarihi sanat tekniklerinden yararlanıyor. En geniş koleksiyonu olan Sacred Art Collection ile 13 sanat dalını değerli taşlar ve özverili bir tasarım süreciyle birleştirerek sektörün kültüre etkisini de anlamlandırıyor. Saray kapılarını süsleyen ahşap sanatı kündekari, altınla işleme sanatı tezhip, Türklere özgü kağıt ve deri işlemeciliği kat-i gibi sanatlar, Kiswah Jewellery sayesinde modernize edilerek yaşamaya ve kültürel yaşantımıza değer katmaya devam ediyor.

KISWAH HAKKINDA

İnsanlık tarihinin hazinelerinden alınan ilhamın derin akademik araştırmalarla bir ara- ya gelmesiyle yaratılan koleksiyonlara sahip KISWAH, 2014 yılında başlayan ve 3 yıl süren yoğun ön hazırlık ve tasarım aşamasının ardından 2017’de İstanbul’da kurulmuş olup paha biçilemez zanaatkarlıkla şekillendirilmiş zamansız sanat objeleri ve mücevherler sunuyor. 4000 yıllık kültürel ve sanatsal ruhu taşıyan KISWAH mücevherleri ve sanat objeleri zamanın etkilerini aşan tasarımlarıyla göz kamaştırıyor.

Haber Tarih & Saat : 14.08.2018 16:30:38
Ekleyen : OzcanUzun

Yorum Yapın

Yorumlar

İlginizi Çekebilir...
İlgili Kategoriye Dön...