yükleniyor...

​Mark Millar ve Netflix’in İkinci Ortak Çizgi Roman Projesi Prodigy Yolda...

Bol aksiyonlu Prodigy serisinin yaratıcısı çizgi roman dünyasının efsane ismi Mark Millar, çizeri ise ödüllü sanatçı Rafael Albuquerque.

 


Bu haberi 7 kişi beğendi.

​Mark Millar ve Netflix’in İkinci Ortak Çizgi Roman Projesi Prodigy Yolda...

Netflix ve yayınevi Millarworld’ün ikinci ortak projesi, yazar Mark Millar ile Batman ve American Vampire ile ünlenen Brezilyalı yıldız sanatçı Rafael Albuquerque’ın elinden çıkan çizgi roman serisi Prodigy çok yakında raflardaki yerini alacak.

13 Haziran’da okurla buluşan Mark Millar ve Netflix’in ilk ortak projesi The Magic Order, son 20 yılın en çok çizgi romanları arasına girmeyi başardı. Prodigy ise 5 Aralık’ta kitapçılarda ve online olarak satışa sunulacak.

Dünyanın en sıra dışı insanının maceralarını anlatan Prodigy’nin hikayesine gelince: Dünyanın en zeki insanı, dünyanın en başarılı şirketini yönetse de bir türlü aradığı tatmini bulamayıp sürekli yeni görevler peşinde koştuğundan, hükümetlerin başa çıkamadıkları bir sorunla karşılaştıklarına başvurdukları kişi haline gelmiştir. Nobel ödüllü bir bilim insanı, dahi bir besteci, Olimpik bir atlet ve aynı zamanda büyücü de olan Edison Crane kendini dünyanın gizemlerini çözmeye adamıştır…

Netflix bünyesindeki Millarworld’ün başkanı ve CCO’su (Chief Creative Officer) Mark Millar “Prodigy ile bir nevi kendi kendime meydan okudum. Şimdiye kadar kaleme aldığım en zekice kurgulanmış hikaye ve yarattığım en aksiyon dolu iş olmasını istedim. Ortaya çıkan sonuç beni fazlasıyla memnun etti, Edison Crane şimdiye dek yarattığım en iyi karakter” dedi.

Daha önce Albuquerque ile Huck isimli çizgi roman için iş birliği yaptıklarını söyleyen Millar “Edison Crane dahi arkadaşım Rafael Albuquerque’in çizgileriyle hayat bulacak. Albuquerque dünyanın en iyi çizerlerinden biri. Serinin yayınlanması için sabırsızlanıyorum. Birlikte mükemmel bir iş çıkardık ve bununla gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Netflix Hakkında

Netflix, 190'dan fazla ülkede 130 milyon üyesinin farklı türlerde ve dillerde diziler, belgeseller ve sinema filmleri izlediği dünyanın lider internet eğlence hizmetidir. Üyeler yayınları istedikleri kadar, istedikleri zaman, istedikleri yerde, internete bağlı tüm ekranlarda izleyebilirler. Yayınların tamamını reklamsız olarak ve herhangi bir taahhütte bulunmadan oynatabilir, durdurabilir ve daha sonra izlemeye devam edebilirler.

Mark Millar ve Millarworld Hakkında

Netflix’e bağlı olan eğlence şirketi Millarworld, Mark ve Lucy Millar tarafından yönetilmektedir. Millarworld yayın haklarına sahip olduğu Wanted, Kingsman, Reborn, Empress, Kick-Ass, Jupiter’s Legacy gibi eserlerle, geçtiğimiz 14 yılda basım-yayın, sinema, giyim, video oyunları ve oyuncak sektörlerinde global ölçekte büyük başarılara imza attı. Marvel’da çalıştığı yıllarda Mark, Marvel Sinema Evreni’ne yön veren en çok satan eserlerin yazarlığını yaptı. Kitaplarından The Ultimates, Time dergisi tarafından 10 Yılın En İyi Çizgi Romanı seçildi, ayrıca yazarı olduğu Red Son, tüm zamanların en çok satan Superman kitabı olmaya devam ediyor.

MSL Türkiye

İnci Ogan

inci.ogan@mslgroup.com

Haber Tarih & Saat : 14.08.2018 12:35:05
Ekleyen : OzcanUzun

Yorum Yapın

Yorumlar

İlginizi Çekebilir...
İlgili Kategoriye Dön...