yükleniyor...

Mevsimlik.com.tr kadınların iş hayatına katılımını destekliyor...

Mevsimlik.com.tr kadınların iş hayatına katılımını destekliyor.Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi mezunu Mükerrem Aydoğan, Zonguldak’ta kurduğu girişimi Mevsimlik.com.tr ile tüketicilere mevsiminde hazırlanan gıda sunarken, bölgedeki kadınların iş hayatına katılımına da destek oluyor.


Bu haberi 7 kişi beğendi.

Mevsimlik.com.tr kadınların iş hayatına katılımını destekliyor...

Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi Mezunu Mükerrem Aydoğan’ın, Ekim 2017’de kurduğu Mevsimlik.com.tr’nin ev yapımı ürünleri internet sitesi üzerinden tüketiciye ulaşırken, bir yandan da cafe, restoran ve otellerde konuklara sunuluyor.

 

Mevsimlik.com.tr ayrıca Zonguldak ve köylerinde daha önce çalışma hayatında yer almamış kadınların da iş hayatına katılımını destekliyor.

 

İşin arkasında ciddi bir Ar-Ge çalışması var

 

Mevsimlik.com.tr’de, mevsiminde üretilen 40 kadar ürün tüketicilerle buluşuyor. Ürünler, Zonguldak ve köylerinden, daha önce hiç çalışmamış kadınlar tarafından üretiliyor. Ürünler piyasaya sürülmeden önce Ar-Ge sürecinden geçiyor. Bir ürün piyasaya çıkmadan önce şeflere gönderiliyor. Onlardan gelen yorumlar doğrultusunda ürün yeniden yapılıyor ve yeniden şeflere gönderiliyor. Onlardan onay gelene kadar ürün üzerinde çalışmaya devam ediliyor.

“Hastaneye artık kendi SGK’mla gidiyorum”

Çalışan sayısı dönemsel olarak 10-15’i bulan Mevsimlik.com.tr’de aktif olarak beş kişilik bir ekip çalışıyor. Mükerrem Aydoğan işlerini büyüterek daha fazla kadına istihdam sağlamayı hedefliyor.

Mükerrem Aydoğan, Mevsimlik.com.tr’de çalışan kadınlardan en çok duyduğu cümlelerin

“Eskiden hastaneye eşimin SGK’sından yararlanarak gidiyordum, artık kendi SGK’mla gidiyorum” olduğunu söylüyor. Buradan emekli olma planları kuran kadınlar olduğunu da sözlerine ekliyor.

Sosyal girişimin sosyal sorumluluk projesi

Mevsimlik.com.tr bir sosyal girişim olmasının yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri de yürütüyor.

Zonguldak’ta olması gerektiğini, oradaki insanlara hizmet vermesi ve oradaki kadınlara istihdam sağlaması amacı ile yola çıkılan Mevsimlik.com.tr’nin sosyal sorumluluk projelerinin ismi “Her Mevsim İyilik”. Projeler kapsamında, her 10 TL’lik alışverişin 1 TL’si projeye bağışlanıyor.

Projelerin ilki olan yaz projesi ile Zonguldak’a bağlı Karaman Köyü’nde bir ortaokulun ihtiyaç duyduğu zeka oyunları ve satranç takımlarını karşılanacak.

Mükerrem Aydoğan ve çalışma arkadaşlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel hazırladıkların “Kendine Güven ve Bir Şans Ver” isimli bir videoyu izlemek için: https://youtu.be/cxFCQfroiiM

Basın bilgi için: Mariam Öcal – Sabancı Üniversitesi

0216 483 93 57 – 0532 668 92 01

Haber Tarih & Saat : 02.08.2018 14:58:02
Ekleyen : OzcanUzun

Yorum Yapın

Yorumlar

İlginizi Çekebilir...
İlgili Kategoriye Dön...