yükleniyor...

​Philips Avent, Prematüre Bebeklere Destek Oluyor...

Anne ve bebek sağlığına verdiği önemin altını çizmek ve prematüre bebek sahibi ailelere destek olmak amacıyla daha önce Türkiye’nin ilk Prematüre Bebek Bakım Kitabı’na sponsor olan Philips Avent, bu alandaki projelerini artırıyor.


Bu haberi 3 kişi beğendi.

​Philips Avent, Prematüre Bebeklere Destek Oluyor...

Marka, prematüre bakımı konusunda sağlık çalışanları, hastaneler ve ailelerle elele verdi. 2017 yılında kendisi de prematüre bebek annesi olan İnci Candemir’in ‘Prematüre Bebek Bakımı’ kitabının sponsorluğunu üstlenerek prematüre bebeklere ilişkin çalışmalarında ilk adımı atan Philips Avent, bu konudaki destek projelerine yenilerini ekledi.

‘Prematüre Aile Destek Toplantıları’ ile eğitim ve motivasyon bir arada…

Philips Avent, Prematüre Bebek Ebeveyn Danışmanı İnci Candemir’in katılımı, neonatoloji profesörleri ve yeni doğan yoğun bakım sorumlu hemşirelerinin desteği ile 2 ayda bir kez anne ve babalarla bu sürecin daha rahat atlatılması için ücretsiz ‘Prematüre Aile Destek Toplantıları’ düzenliyor.

Bebeklerin yoğun bakımda kaldığı süre zarfında büyük emek ve enerji harcayan hemşireleri de unutmayan Philips Avent, Kanuni Eğitim Araştırma Hastanesi ve Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi’nde yenidoğan yoğun bakım hemşirelerine motivasyon eğitimleri organize ediyor.

Hastanelere (Kanuni ve Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi) bebeklerin anne karnındaki sınırlandırılmış hissiyatını sağlamak için üretilen bebek yatakları, anne karnındaki ortamının maksimum oranda sağlanabilmesi için küvöz örtüleri desteği sağlayan Philips Avent, prematüre bebeklerin tedavi süreçlerine destek olmak için emzik ve biberonlarıyla da hastanelerde ailelerin bu yolculuğunda yanlarında yer alıyor.

Philips Personal Health Genel Müdürü Milena Elmasoğlu konu ile ilgili şunları söyledi: “Philips Avent olarak, ürünlerimiz ve projelerimizle annelerin hem hamilelik hem de 0-3 yaş gibi önemli bir dönemi huzur ve mutlulukla geçirebilmesi için çalışıyoruz. Prematüre bakımı konusunda başladığımız çalışmalarımızla tüm prematüre bebek annelerinin yanında olmaktan mutluluk duyuyoruz. Umuyoruz, gelecek dönemde daha çok hastaneye, daha çok aileye ulaşacağız. Philips Avent markamızla, prematüre bebeklerimize, ailelerine ve kariyerine böylesi önemli bir görevde devam etme kararı almış hemşirelerimize destek olmaya devam edeceğiz” yorumlarında bulundu.

Türk Philips Ticaret A.Ş

Sibel Yıldız - sibel.yıldız@philips.com / 0216 636 15 68

Royal Philips Hakkında:

Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA), insanların yaşamlarını iyileştirmeye kendini adamış, sağlıklı yaşam ve korunmadan teşhis, tedavi ve evde bakıma kadar her alanda sağlık döngüsünden daha etkili sonuçlar elde etmeye odaklanan lider bir sağlık teknolojileri şirketidir. Philips entegre çözümler sunmak için ileri teknolojiden, klinik sonuçlardan ve tüketici içgörülerinden faydalanır.Philips, tanısal görüntüleme, görüntüleme odaklı terapi, hasta görüntüleme ve sağlık bilişiminin yanı sıra sağlıklı yaşam ve evde bakım alanlarında pazar lideridir. Genel Merkezi Hollanda’da bulunan ve 100’ü aşkın ülkedeki satış ve hizmetleriyle yaklaşık 69 bin kişiyi istihdam eden Philips, sağlık teknolojileri alanında 2015 yılında 16,8 milyar avro satış geliri elde etmiştir.Ayrıntılı bilgi için: www.philips.com/newscenter sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bersay İletişim Danışmanlığı

Nihan Karaköz Büyükkezer – nihan.karakoz@bersay.com.tr / 0553 531 95 31

Sedef Serçe – Sedef.serce@bersay.com.tr / 0532 283 41 55

Haber Tarih & Saat : 19.07.2018 09:59:07
Ekleyen : OzcanUzun

Yorum Yapın

Yorumlar

İlginizi Çekebilir...
İlgili Kategoriye Dön...