yükleniyor...

SANDOZ TÜRKİYE’NİN MEDİKAL DİREKTÖRÜ TİMUÇİN DEMİRALP OLDU...

Ağustos, 2018, İstanbul- Uluslararası ilaç firmalarının medikal departmanlarında 15 yılı aşkın süredir görev alan Timuçin Demiralp, Sandoz Türkiye’nin Medikal Direktörü oldu.

 


Bu haberi 6 kişi beğendi.

SANDOZ TÜRKİYE’NİN MEDİKAL DİREKTÖRÜ TİMUÇİN DEMİRALP OLDU...

Sektördeki kariyerine Sanofi’de Medikal Müdür olarak başlayan Demiralp, ardından Bayer-Intendis’de Medikal Müdürlük görevine devam etti.Timuçin Demiralp son olarak, 2010-2018 yılları arasında AstraZeneca’da sırasıyla Medikal Müdür ve Kardiyoloji, Metabolizma ve son olarak Onkoloji portföyü Grup Medikal Müdürü olarak çalıştı.

23 Temmuz 2018 tarihi itibarıyla Sandoz Türkiye Medikal Direktörlüğü görevine atanan Timuçin Demiralp, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinde tamamlamıştır.

Sandoz hakkında

Sandoz, farmasötik ilaçlar ve biyobenzerlerde küresel bir İsviçre’li liderdir. Dünya çapındaki Novartis Group’un bir parçası olarak insanların hayatlarını iyileştirmeyi ve uzatmak için yeni yöntemler keşfetmeyi hedeflemektedir. Dünya genelinde insanlara yüksek kaliteli ilaçlara erişmelerinde yardımcı olmak üzere yeni yaklaşımlara öncülük ederek, artan sağlık ihtiyaçlarını desteklemek için topluma katkıda bulunmaktadır.Tüm büyük tedavi alanlarını kapsayan, 1.000 molekülün üzerindeki portföyüyle 2016 satışları 10,1 milyar Amerikan doları olan Sandoz, 500 milyondan fazla hastaya ulaşmıştır. Bu sayıyı bir milyara çıkarmayı amaçlamaktadır.

İletişim Ofisi Halkla İlişkiler Ajansı / Zeynep Yaylak / zeynep.yaylak@iletisimofisi.com / 0212 324 80 17, 0505 026 02 91

Haber Tarih & Saat : 06.08.2018 12:08:06
Ekleyen : OzcanUzun

Yorum Yapın

Yorumlar

İlginizi Çekebilir...
İlgili Kategoriye Dön...