yükleniyor...

Ünlü Sanatçı,Yazar, Koreograf Erez Egilmez Ramada Resort Kuşadası'da sevgi dolu hissediyor…

Ünlü Sanatçı,Yazar, Koreograf Erez Egilmez  annesi ile her sene tüm yaz boyunca kaldığı ve  ikinci evim dediği Ramada Resort Kuşadası'da sevgi dolu hissediyor…


Bu haberi 47 kişi beğendi.

Ünlü Sanatçı,Yazar, Koreograf Erez Egilmez Ramada Resort Kuşadası'da sevgi dolu hissediyor…

Ünlü Sanatçı,Yazar, Koreograf Erez Egilmez  annesi ile her sene tüm yaz boyunca kaldığı ve  ikinci evim dediği Ramada Resort Kuşadası'da kaleme aldığı Vefa ve Sevgi başlıklı yazısını tüm sevenleri ile paylaştı...

Vefa ve Sevgi

İnsanlar arası ilişkilerde güven unsurunun hakim olması,”Ahde vefaya bağlıdır”. Sağlıklı bir toplum yaşamı için bu güvene ihtiyaç duyarız. Toplumu oluşturan en küçük ve önemli yer aile,aileyi ayakta tutan da güven ve vefa duygusudur. Dostlukta çift yönlü olması gereken.Aşkta,aşık için daha çok zorunluluktur ve önemli bir şarttır aynı zamanda vefa. Bağlanmanın,çünkü bağlılığın ilk şartı budur.En saf en temiz,içtenlikle sunulan,sağlam kopmayan sevginin sunulma şekli de vefa.Ayrıca İletişim kurduğumuz yakından uzağa tüm insanlar ve üzerimizde hakları olan herkese karşı vefakar olmalıyız.

Dost dediğimiz ya da ben dostum diyenlerin gerçek bir dost gibi sevmesinin önemli bir göstergesi vefa. Bu anlamda en küçük merciiden başlayarak toplumu da ayakta tutar vefa ve güven duygusu….“sevgiyi sürdürme,sevgi,dostluk bağlılığı”olarak da nitelendirir vefayı TDK sözlüğü. Toplum içinde ne yazık ki en çok üzüldüğümüz ve yokluğundan şikayet ettiğimiz birinci sırada yer alır vefa.çünkü; en sevdiklerinin de bağlılığının göstergesi olan vefayı göremeyince. Vefa karşımızdaki kişinin kişiliğinden kaynaklı bir niteliktir ya vardır ya da yoktur.

Yaşamın bir diliminde birlikte olduğumuz keyifli güzel zamanlar geçirdiğiniz çok sevdiğiniz insanın bir süre sonra hiç neden yokken sizi tanımıyormuşçasına davranması,sizin sevginizden,size olan güvenden şüphe duyduğunun söylem ve davranışları,sizi yaralayan uzaklığı ve belki bu ikilem içinde ya da hiç neden yokken,ya da günümüz Dünyasında sadece menfaat ve sömürü adına kurulan sistemin bir parçası olduğundan dolayı işi bitenin uzaklaşması insanı en derinden üzen büyük bir haksızlıklıktır da aynı zamanda. Karşılıksız bir şeyi sürdürmekte mümkün değil.karşınızdaki insanın algıladığı anladığı kadar varsınız. Bu öyle bir şey ki elimizde olan çok önemli bir şey olan sevgiyi kaybetmenin.Bunu bile bile kaybetmenin üstelik haksızlık yaparak kaybetmenin öyle sanıyorum günümüz Dünya düzeni bu oluyor.O eski dostluklar,sevgiler,o insanlar işte onlar yok artık dediğiniz de hep şunu sorun kendinize ??? Ne kadar Ahde vefalıyım? Belki kendinize sorup aldığınız bu cevap size bir şey ifade edecektir,kim bilir ? belki etmeyecek !!!. Sevginize her ne kadar sonsuz bağlı dahi olsanız sevdiğiniz,dostunuz,akrabanız,aileniz,arkadaşlarınız kim olursa olsun.Tek başına sevgiyi sürdürme çabanız karşınızdakinin engellemesi ile karşı karşıya kalacak. İletişiminiz de bu şekilde son bulmuş olacak.

Yıllar sonra benim için şunu yaptı,iyi biriydi demenizin kaybedileni kazandırmayacağı, bir yararı olmayacağı gibi kendi ellerinizle öldürmüş olduğunuz sevgi ve güven duygusunu da diriltemeyecek. “Vefa arkanda bıraktığını, giderken yaktığını yabana atmamandır.
Vefa; dostluğun asaletine, bir dua sonrası verilen sözlere, hayallere ihanet katmamandır.
Vefa; ötelerin sonsuz mükafatı karşısında, cehennemi hafife almaman,
Ulvi güzellikleri dünyaya satmamandır” Hz. Mevlana .Fakat bilin ki !!! Başka bir yerlerde birileri bu güzellikleri karşılıklı olarak yaşıyor,yaşatıyor olacak geç olmadan,kaybetmeden önce sevgi ve güven duygunuzu yitirmeden,yitirilmesine de izin vermeden.Sizi siz olduğunuz için seven,değerli bulan,sizi önemsemiş,sizi her daim yücelten,enerjisini sizin mutluluğuz için seve seve harcayan,adeta kendini size adayanları “Sevdiklerinizi” kaybetmeden mutlu olduğunuz nice güzellikleri de birlikte yaşamanız dileklerimle.

Sonsuz Sevgilerimle

EREZ EĞİLMEZ

 

 

www.erezegilmez.com

 

Haber Tarih & Saat : 30.06.2018 19:53:04
Ekleyen : OzcanUzun

Yorum Yapın

Yorumlar

İlginizi Çekebilir...
İlgili Kategoriye Dön...